Kalju Kask

Kalju Kask
[13. detsember 1929 Tallinn – 30. juuni 2021]

Kuidas on Kalju seotud Skype juurtega?

Väga lihtsalt. Ta esindab seda keskkonda, kust tuli Jüri tahtmine Skype poistega  katsetada. Kalju oli ka hilisem mõttekaaslane ja  EW aegse vaimu  säilitaja ning arendaja.  Pollis on läbi aegade, ka keerulisemate säilinud  EW vaim. Siia nõukogude kord oma laastava  mõjuga ei jõudnud.  Polli külalisteraamatus oli ja on aukohal siiani President Pätsi  sissekanne.
Kalju meenutusi näeme ja kuuleme  Presidendi mälestusüritusel (video )
Visa töömees ja andekas teadlane. See visadus ja tehatahtmine kandus edasi ka Skype poiste  tegevusse läbi Polli keskkonna, mis jõudis Kaera22 keskkonda. Loomingulisse keskkonda.

Sellised laiema maailmanägemusega mehed nagu oli Kalju oma Nõmme kooli taustaga säilitavad ja viivad edasi EW 1918 kuni täieliku taastamiseni (Endel Lippmaa, Ahti Mänd, Tõnu Õim, Enn Tajur  ja teised).. Teevad meid läbi meie tegemiste vajalikuks  inimkonnale laiemalt.
Mõtle globaalselt ja tegutse.

Tänases infomaailmas jõuavad positiivsed ja hästi tehtud ettevõtmised laiemale kandepinnale, nagu Skype ja Skype edust innustust saanud  Eesti noorte meeste ettevõtmised on jõudnud kõigi inimesteni nende igapäevastes tegevustes ja on abiks kõige hinnalisema vara-AJA  paremal kasutamisel.

Vikipeedia link: https://et.wikipedia.org/wiki/Kalju_Kask