Videod

Elu ja töö Kaera 22- Skype autorit Priit Kasesalu (prillidega poiss) on näha ajajoonel 3:26 arvuti Entel taga.

 

Video alguses on veel näha Enteli väljatöötajad Ülo Rätsep ja Rain Torn. Priidu kõrval istub klassivend Mikk Orglaan. Ekraanil toimiv redaktor oli loodud unikaalselt Enteli jaoks  ja selle kirjutas Jaan Tallinn. Poisid tegid Enteli peal ka mänge. 

Enne video valmimist õnnestub Jüril 1987. aastal külastada  Nõukogude turistina Jaapanit, kust toob  sellel hetkel Nõukogude Liidus väga defitsiitseid 5 tolliseid flopikettaid ja 8086 baasil ehitatava  "Kaera22  IBM PC klooni" kive. Lisaks info, et Panasonic" on välja lasknud VHS kaamera- revolutsioon videotehnikas. Selline kaamera õnnestub ühelt videfännilt ka laenata ja selle kaameraga tehtud esimene videolõik on täitsa juhuslikult tehtud Kaera22. Seetõttu näete eluolu, nagu oli.

Esimene arvuti, kus  sai alustatud MS-DOS põhise tarkvaraga ja kuhu Jaan, Priit ja Ahti ligi pääsesid, oli Olivetti M24, videos on neil kasutusel Kaera22 projekteeritud Entel.

 

Jaan Tallinn

Intervjuu Jaan Tallinnaga: Kuidas kõik asjad alguse said? (Audio)

 

Ahti Heinla

Kirjeldus Ahti poolt, kuidas kõik asjad alguse said (Audio).

Rein Luik

Rein Luik - Tänu tema firmale TIW Inc (mille ühisettevõtte Intex filiaali Satellite SJV juhataja oli  lisaks muudele tegemistele Jüri Malsub) õnnestus meie noortel tulevastel Skype autoritel Jaanil, Priidul ja Ahtil 1990 aastal müüa esimene mäng Rootsi.

Jüri Malsubi ja Rein Luige koostööst sündis Eestis ettevõte (Enterprise), mis on täna maailma juhtiv suurte satelliitantennide tootja (satellite antennas producer).

Kõik Eestis toodetud antennid 1995 - 2015+ :
Link: http://www.vertexestonia.eu/eng/business_activi/antennas/reference

Rein Luik
PhD. engineer, Stanford University

 

Geni: Link