Jüri Tallinn

1.08.1948 – 25.10.2018

2012 TEDx. Jaani isa Jüri Tallinn noorte hulgas.

2012 TEDx. Jaani isa Jüri Tallinn noorte hulgas. Ilma  pere toeta ei kasva ka uued Skype poisid.  Jaani  peretugi oli alati omal kohal.Jaani isa oli oluline isik Skype sünni juures ja seda otseselt. Jaani lastetuba on see võtmesõna ja me kõik tuleme lapsepõlvest.


Jaanis oli tahtmine  olla koos Priidu ja Mikuga  „tiim“ juba algselt, esimestest kohtumistest saadik Kaera 22 meeskonnaga. Nende pühendumus oli nii sügav, et ei tekkinud eriti küsimust, kas nad hakkama saavad.  Tulemus aga ei tule tööta ja  selline  suur tahtmine jõuda tulemuseni  tuleb lastetoast. Muidugi on oluline ka  muu keskkond, aga  seeme  pannakse paika kodus.  Samas ka vabadus areneda  soovitud suunas ja seda pigem eeskujuga. Jüri oli kahtlemata oma isikuomadustega Jaanile eeskujuks, visa töömees. Andekus ilma tööta ei too tulemust, Jüri ja Jaani juures on need mõlemad. Koduse õhkkonna kujundavad  nii ema kui isa. Jaani puhul oli see loominguline. Laiem maailmanägemus aga tuli Jaani perre juba vanaisa Otto-st, tema perest.


Minu kohtumised Jüriga olid väga sisukad.  Oli rõõm tõdeda, et  vaatasime samas suunas. Tark masin  nõuab tarka liitlast ja sellised liitlased Jaani, Ahti ja Priidu näol õnnestus meil targasti lähenedes   teismeliste kasvueas noortele ka saada. Lisaks oli õnn meie poolel, aga ka õnnele tuleb tulemiseks anda võimalus ning seda me koos tegime.