Teel rahvajuhiks - rahvavalgustajaks

 

Kandideerisin 2019 aasta riigikogu valimistel üksikkandidaadina Järva ja Viljandimaal nr. all 1186.

Eelnevalt  pakkusin häältesaagiks 100 häält, sain 90. Seega päris täpselt. Vaja oleks olnud kuskil  6000 hääle kanti. Avalikus meedias oli ka võrdlus 8,5 miljardit USD, Skype ostuhind  ja sama summa EL poolt makstavast rahast  Eestile. Kulutasin  otsest raha 500€ ja oma aega ligikaudu 60 tundi, mis peamiselt kulus  piirkonnas meilide saatmisele. Meiliaadressid hankisin  interneti abil. Abiks olid lapsed ning internet, natukene ka meedia, Rain Kooli valimisstuudio ERR-s. Vikerraadio ja Kuku raadio.

Tegu oli aga minu poolt teadliku eksperimendiga.

 

Tahtsin teada saada, kui paljud inimesed elavad meil 21 sajandis, kus arenguks on vaja osata kasutada tarka masinat ja olla sellega samas arengufaasis. Kordasin mõnes mõttes avalikult 3 mehe kirja aastast 1988. Nüüd ei saa tulevikus keegi väita, et siil pole põõsast Kalevipoega õpetanud: SERVITI!

 

Poeg Mardi mõte oli pakkuda  välja, et loobun valituks saades maksumaksja poolt makstavatest hüvedest ning suunan saadava  raha  piirkonna koolides arvutihariduse ehk Jaan-Priit-Ahti (Mikk) (ehk JPA) taseme kordamiseks minu kogemuse baasil. Kogu informatsioon oli saadaval Skypemuseum.com’i  weebilehel.

 

Ilma roosade prillideta saab öelda, et inimesed elavad meil oma suundumuste ning arusaamadega 19. sajandis ja 20. sajandi algupooles, kus Norbert Wiener polnud veel  avaldanud  võtmeteost „Küberneetika“.

 

Minu eriline asend sellel rindel on aga seotud just selle mehega esmajoones pluss tublide kaasvõitlejate toega ja JPA saavutusega. Nimega Skype.

Valimisinfo, mis oli  muuseumi kodulehe esiküljel valimiste eelsel ajal, on loetav uudiste alt: siit.