Skype: pääsemine ja karantiin


Progemine ja VIIRUS.
Mis on neil nagu siga ja kana ühist?
Mõlemad eksisteerivad reaalajas.

 
Maailma päästab aja, mis maakerale inimkonnaga antud,  tõhus kasutamine ja siin skypemuseum.com lehel oleme näidanud, kuidas JPA ja veel nooruses tehtud õiged otsused ning visa töö viisid Skype tulemuseni. Tegime vundamendi ladumisel midagi olulist, mis viis tulemuseni ja samas  erinesime üldisest.

Kui kõik maailma noored saaks sarnaselt käituda, oleks masstoodanguna valmivate  mikroarvutite mälud täidetud inimkonna arengut oluliselt  parandavate  programmidega ning need noored oleks edumeelsed..

See aga annaks maakeral asuvale arvatavalt  parimale teadvusele võimaluse kestma jääda ka huku korral, kui leidub sobiv info kandja.

Skype on levinud täna kõikjale ja  parandab oluliselt igapäevast kommunikatsiooni. Parandab aja kasutamist, hoiab aega kokku.

VIIRUS covid19 on tekitanud kaose.

Suhtluskultuur ja kommunikatsiooni kasutamise oskuste tase on madal. Suur osa maailmast elab arusaamadega veel 19 ja 20 sajandis, kus oli oluline  füüsiline kontakt ja  inimeste liikumine tootmiskeskkonda, haridustemplisse jne. Inimeste liikumine aga tähendab  VIIRUSE jaoks häid nakatamisvõimalusi.

Inimene pole veel õppinud kommunikatsioonivahendeid  kasutama ja tihti eelistab füüsilist kontakti. Viirusele see meeldib.
 


Mis on siis tänane seis ja kas on pääseteed?

1M elaniku kohta:
Uus Meremaa 6 surma
Taiwan 35 surma
Eesti lähieesmärgiks 70% vaktsineerimist ligi 2000 surma
Israel  juba 90% vaktsineerituid 855 surma.

WHO viiruse leviku alguses 2020 a. teatas, et vastuabinõu on ainult karantiin. 4 nädalat ja viirus on vanadussurmas. Hiljem aga muutis meelt ja arvud näitavad, et see  suunavahetus on  katastroofilise tagajärjega.

Uus Meremaalt oleks maailmal õppida ja kommunikatsioon tähendab tänapäeval ka kaasaegset tootmist, kus peamine tegija on tark masin. Linn kui selline on oma aja elanud - vajadus tööjõu  kokkukuhjamise järele puudub.

Skype on siin teerajaja, suhtluskultuur aga lonkab veel tugevalt.

 

Jüri Malsub

30.10.2021