Skype 10 aastapäeva puhul

Skype 10 aastapäeva puhul.

Priit ütleb peale KaZaA edukat jõudmist kasutajate kätte selle sündmuse väikesel tähistamisel:
"Selline ongi siis tunne, kui pool interneti liiklusest maailmas toimub Sinu tehtud programmi abil."


Sarnane tunne oli minul, kui Jaan, Priit ja Ahti + Mikk olid nooruse agaruse ja minu idee fix tõttu 8. klassi vanuses saavutanud progemise alal taseme, mis kättesaamatu tavalisele kõrgushüppajale ehk kooli(kõrg)tootele. Püüdsin seda taset pakkuda vasakule ja paremale, aga vastas seisis täielik tuimus.
Mitte keegi pole huvi tundnud aga sisu vastu. 

 

MIKS ASJAD SIIN ILMAS JUHTUVAD?
Inimesi huvitab  ja haarab väline pool. Selleks aga, et lukuaugust läbi pugeda, pead olema hiromant. Vastas on Sul terve armee tarku, kes on dogmades kinni ja arengul risti ning põiki ees. Kui reeglite järgi toimida, siis on tegu täieliku seisakuga.  Nii Brežnevi aegses NL-s kui Barozo aegses EL-s.  Orwell 1984 on hea raamat, sest lahkab asjade sisu. Tõde on antud Tõe Ministeeriumi kätte.

Vabadus toimida on Silicon Valley idee põhi. Loov keskond – kas seda saab kunstlikult tekitada? Või on see vastandite ühtsus ja võitlus?  Paratamatu vastuolu on selles, et ühelt poolt on vaja teatud korda, midagi Kaera22 tolmukorra vastu. Teiselt poolt ei tohi last koos vanniveega välja visata.

Fakt aga jääb faktiks: VÄIKE EESTI RAHVAS midagi nii suurt, kui on Skype andnud maailma arengule, lähima sajandi jooksul ei suuda, sest see oli juhus, loterii peavõit või mida iganes. Võit ise aga langes  nagu kajaka sitt pähe kest Läänemerd istuvale merehädalisele, nagu Jaani isa Jüri tabavalt asja  kokkuvõtte tegi.


Kas üritada ei tasugi?
Tee õnnele aga peab avatud olema, ehk alati tuleb osta 1 loteriipilet, nagu minu ema Aino vastas, kui mina oma tõenäosusteooria abil ostu mõttetust  püüdsin selgitada.
Eesti suurkuju Tammsaare on öelnud: tee tööd, siis tuleb armastus! Ta tulebki, sest tööd tegemata ei saagi ta tulla, pole ust sisenemiseks. Sa ehitadki ust ja usk armastuse saabumisest ongi arengu võti.


Pole uut päikese all: USK; LOOTUS JA ARMASTUS aitavad elada ja võita...
Ilma progemise oskuse kõrgtasemeta on aga tänapäeva inimene nagu koopaelanik, kes ratast ei oska kasutada.


See on NII ja SEE POLE DOGMA.
100 MILJONIT  AHELATE EHITAJAT(MAJANDUS, JUURA, SOTSTEADUSED NING MUU PLÄÄ-PLÄÄ ERIALA INIMEST) VIIVAD MEID SEISAKUSSE JA ARENGU SAAVUTAMISEKS PEAD ANGERJANA SUUTMA SELLEST VÕRKUDE VÕRGUST LÄBI PUGEDA.
See on aga inimkonna pääsetee, mida edukalt on Skype näidanud.


Jõudu uutele üritajatele, arengu saavutamine pole kerge olnud juba  Päikesesüsteemi  toimimise avastamise aegadest ja kindlasti veel varasemast ajast alates.  Lohistajad naersid ratta kasutajate üle ja kindlasti naerdi ka tule leiutajate üle. Eks oli neil omajagu õigus: karvkate inimese seljas jäi hõredaks, evolutsioon.

Kuidas aga ahvid esimesi  inimesi kasvatasid, jääbki vastamata küsimuseks. Nii küsis poeg Raul, kui oli kolme aastane.

Võiks romaani teemal kirjutada, aga tänapäeva inimene üle ühe lehekülje pole suuteline lugema.

Ilusat töö!päeva Teile kõigile.
 

(Link: Fail)