Martin Tajur Alustas 13-aastaselt

"Mõned inimesed ikka küsivad, kuidas sellist iseõppimist alustada. Selleks ei ole vaja ei rohkem ega vähem kui natuke pealehakkamist, eneseusku ja tahet." - MT

 

Martin Tajur oli   13 aastat vana, kui alustas oma töömehe teed.

 

Allikas: https://www.youtube.com/watch?v=y2Dpj4QElv4

Pipedrive'i omanikud müüsid enamusosaluse USA investeerimisfirmale, mille tulemusel tõusis müügitarkvara ettevõtte väärtus üle miljardi dollari piiri.

Loe pikemalt:
https://www.kaubandus.ee/uudised/2020/11/12/muugitarkvara-pipedrivei-omanikud-muusid-enamusosaluse

“Mõned inimesed ikka küsivad, kuidas sellist iseõppimist alustada. Selleks ei ole vaja ei rohkem ega vähem kui natuke pealehakkamist, eneseusku ja tahet,” ütleb Martin. Tema alustas nii, et tõmbas modemiga internetist lehekülgi koduarvutisse, võttis nende koodi lahti, vaatas, mis sinna on kirjutatud, ja proovis järele teha.

2004. aastal võeti ta vastu Tartu ülikooli eesti ja soome-ugri keeleteaduse eriala riigieelarvelisele kohale. Aga infotehnoloogia? Martin ütleb, et seda ta õppima minna ei tahtnud, sest arvuti on lihtsalt töövahend, nende kokkupanemisega ei kavatse ta tegelema hakata. “Keele uurimine, eriti soome-ugri ja indo-euroopa keelte võrdlemine ning soome-ugri sõnade päritolu on midagi sellist, millega tahaks kaugemas tulevikus kindlasti tegeleda,” ütleb Martin.
Skypes tegeles ta disainigraafikaga, näiteks Tallinnas ringisõitev  Skype tramm on tema disainitud.Skype  vundamendi ladumisega aga on seotud juba vanaisa Enn Tajur, kelle  käe all  sovjetikorra  tingimustes sai tegutseda Kaera22 meeskond koos Jaan Priit Ahti (JPA), Mikk, Mati ja veel noortemeeskond.. Arengutoeks oli ka isa Mardi  töökeskkond.
Skype JPA noorus ja edu oli ka Martini innustaja.

Esimese veebikülje tegi Martin 1999. aastal sellepärast, et koos sõbraga olid nad pärast koolitunde ajaviiteks algelisi arvutiprogramme kirjutanud (näiteks DOS-is töötava kalkulaatori) ja tahtsid need internetti välja panna.  väike meeskond (koos sõbraga) oli ka tema puhul see algne   kasvustimulaator. Üksi sellises vanuses  asjad ei  taha käivituda, kambavaim aitab siin tagant.

https://epl.delfi.ee/kultuur/martin-tajur-it-imelaps-laks-toole-13-aastaselt?id=51053807

Tänane tulemus on aga suurepärane.


Idee  põhikooli lõpuks targa masinaga Sina peale järjekordne näide, mis reklaami ei vaja.Jüri Malsub
insener