Kihid

 

 Tabula rasa on see algus. Pealtvaates sünnivad kõik ühtemoodi. Siis aga algab kasvamine ja kõik kasvavad isemoodi, lisaks sünniga eellaste poolt kaasa antu.

Hull lugu, kui 21. sajandil tarkade masinate ajastul kasvavad rumalad, kes ei suuda arengutempos püsida küberneetika eelsete arusaamade tõttu. Kerge saak z zombidele.

Inimestel tuleb nüüd verd ja higi valada, et pahalasest jagu saada. 

 

Kuidas aga sellise olukorra tekkimist välistada? 

 

Inimkord on korduvalt sama reha otsa komistanud. Õppust pole võetud.

 

Kihistumine on paratamatu. Küsimus on kihtide vahelises kommunikatsioonis. Nii üles – alla kui paremale ja vasakule. Reeglid elu ja arengu kestmiseks peavad paigas olema ja rikkujatega tuleb koheselt toimetada. Siin pealtvaatamine ja demokraatia reeglite kasutamine igasorti ideograatide vastu kurikaelte puhul annavad tihti soovimatu tagajärje. Vajadusel tuleb toimida karmilt.

Tark inimene ja tark masin koos saavad stabiilse ja rahus inimkonna arenguga hakkama ja sajandite tagune targa masina eelne inimkonna hävinguläveni arenenud suhterägastiku baas meid ei aita, seda tõestab tänane ja ühtlasi järjekordne sõjaseis. 

 

Skype teeb zombisõja infopõllul suhtluse vallas tublit tööd. Skype näitas ka covidi tingimustes, et maailm on rohelisem, kui punktist A punkti B liikumine toimub infovõrgus, lisaks bitid ei kanna viirust ega nakatu. 

 

Peame aga juba täna tõsiselt homsesse vaatama, et mullistusi vältida ning maailma avarustest vaadates ilus eluoaas maakera ka eluslooduse ühe tipu, inimese, näol ka veatu oleks.. Mängureeglid - lihtsad ja selged paika!

 

Eestlane on õnneks veel maalähedane ning looduslähedane, kus veel sajand tagasi olid inimlikud lihtsad arusaamad.

Hea ja paha. Ausus ja valskus. Töökus ja laiskus. Jne.

 

Pole vaja mingeid vihakõne seaduseid ja pättide, mõrtsukate ning sulide kaunistamist, kes on viinud inimese kaunil maakeral tänasesse sõjaseisu.

 

28.4.2023

Anepalus

Jüri Malsub