Jupijumala Sünd

Mitu haigust korraga covid ja zombism.

 

Covidiga on selge: vaktsiin ei aita, vähendab ainult  haiguse kulgemise raskust.  Karm karantiin 4 nädalat ja viirus on vanadussurmas.  Enamus riike seda võimalust ei kasuta ja need kes kasutavad, on saavutanud 1000 korda  väiksema surmade arvu.

Zombism aga tabas meid ootamatult, isegi peazombile lähedased ei näinud seda äkkkäiku ette, 2202 asemel 2402..

Haigus ise on aga väga vana ja antud kujul juba rohkem kui 300 aastat. Siis mõõgavõitluste ja püssipaugutamiste ajal polnud  jupijumalaks hakanu  riigikorraldus  üleilmselt nii ohtlik.

Võimuvõitlus tõstab areenile jupijumala ja edasi sõltub kõik, kas tegu rahuliku või hullunuga.

See kerkimine on võimalik, kui ümbruskond ei  takista.

Selline pealtvaatamine ja suhtumine, et mis nüüd mina ikka, las targemad ja aktiivsemad teevad ja takistavad saab alguse lasteaiast, kui peab kasvatajatädi suhu vaatama ja  kuuletuma. Isepäist kasvavat noorust on raske ohjes hoida ja mugavam on käske ja keelde jagada.

Just lapsepõlvest saab alguse see vabaduse mahasurumine. Suuresti kasvukeskkond määrab, kas vaba tegutsemise tahe on  tapetud või mitte.  Käsu korras sündiv looming ?

Kui partei on tellija, siis ka tulemus on vastav ja  sellisel poliitjamal  pikemas plaanis on  maandumise kohaks prügikast.  Sellega aga pestakse mõtlemisvõimetute ajusid ning vormitakse neist zombid.  Inimkonnale ohtlikke ja arengut pidurdavaid inimese sarnaseid olendeid. Neis on sama poliitjamaga kujundatud arusaam, et nemad ongi need ÕIGED, teised aga valed ning selline uskumus juba mitu põlve ehk impeeriumimeelsus.
Sellise zombide kasvukeskkonnaga pole muud inimkonna  kestmise ja arengu huvides teha, kui pisiasjadeni analüüsida ja lammutada ning algosadest zombide asemel inimesed kujundada.

Inimkond aga vajab inimesi, 21 sajand  aga selliseid, kes oskavad targa masinaga koos areneda  ning  jõuda tasemeni JPA, kus  kodune maa pole ainuke elupaik.  Raisates inimarengu võimet ning seda tasalülitades ohustame  inimese eksistentsi.

 

Jüri Malsub

28.10.2022