Hiina ja Eesti

Targutamine teemal: Suured ja väikesed.


Vaatad augustikuu tähistaevasse ja näed hästi suurt asja, lõputuid  kaugusi ja tähemerd. Vaatad parima elektronmikroskoobiga looduse teist äärmust, näed molekule. Inimkonna piiratus ei tea paljut mõlemist. Meie võimalus rohkem ahvidest erineda on mõistuse abiga, nüüd võimendab mõistust tark masin. Meie  ressurss on aeg, mis eluks antud ja  saavutusvõime taandub selle aja kasutusele. Siin Skypemuuseumi lehel  olen näidanud, kuidas  õiges eas noori poisse rakendades said neist targa masina abiga  näidisnoored, kes lõid aja parema kasutuse  tööriista inimkonnale: SKYPE.


Vaadeldes ümbruskonnas toimuvat näeme, et suur osa inimkonnast  ei vaata taevasse ega mikroskoopi ning sipleb kõhuvajaduste rahuldamise ümber, kasutades küll majanduslikke, küll vägivaldseid võtteid, mis päris kiviaja tase – teiselt  jõuga võttes.


Kokkuvõttes eesmärgitu siplemine – müra.


Samas saaks info abil targa masina abiga liikuda  maailma avastamise suunas ja olla ahvidest  laiema elunägemusega. Täna saavad ahvid looduses paremini hakkama kui  kisklev inimkond.

Rappa läinud ühiskonna korraldusest on väljapääs: SUHTLUS otse inimeste vahel ja suhtluskultuur.  Tappes teise inimese tapad ka inimkonna ajavõimet.  Kui muidugi  tapetav pole selle ajakasutuse võime  parandajatel kõri kallal.  Sinna aga ta ei jõua, kui satub nooruses  teadmiste ligi, mida võib roheliseks arusaamaks elust nimetada.


Soov meie elukeskkond roheline hoida ja maailma avastada pole palju tahetud ühe inimese poolt. Kui ka Sina see inimene oled, on  meid juba 2.
Kuivõrd rappa on aga avalik sotsiaalne  ajupesu arenenud, toob sõda viirusega hästi esile.  Kus on siin ahvist parem inimolendi mõtlemisvõime?

 

Puhas copy-paste:

Meedias pealkiri: Hiina julm koroonarežiim laseb inimestel rahvatervise huvides kasvõi surra

Samal ajal Hiina andmed (30.01.2022 seisuga):
Total Cases: 106,015
Total Deaths: 4,636
Population: 1,439,323,776

Eesti:
Total Cases: 332,580
Total Deaths: 2,036
Population: 1,327,941

 

Tõlge vähem mõtlevale inimesele:

Eesti mittejulm koroonarežiim laseb inimestel 1000 korda rohkem surra kui Hiina julm koroonrežiim
 

 

 

Jüri Malsub