Lapik maakera

22 sajand ehk jupp on vahelt puudu.

3m kõrgust pole veel ametlikult hüpatud. Põhjused oleks:

1.      Pole piisavlt trenni tehtud.

2.      Pole piisavalt vara trenniga alustatud

3.      Vale metoodika ja toitumine

4.      Baas on kitsas ehk liiga vähesed soovivad sellega hakkama saada.

5.      Jne.

Sarnane seis on tarkvara kirjutajate ehk progejate keskel.

Miks Jaani, Priidu ja Ahti puhul ettevõtmine läks õnneks?

Sihipärane tegevus. 7 klassi poistele  teadlikult ei öelnud, et 3m kõrgust hüpata pole võimalik. Kui seda öelda, ei hüpata kunagi 3m kõrgust.  Mäletan, kuidas enne venelast Juri Vlassovit selgitati, et põhimõtteliselt ei saa nii palju tõsta.

Samuti oleks iga pedagoogi haridusega  inimene mulle selgitanud, et põhimõtteliselt ei saa kõrgkooli õpiku abil 7 klassi poisse õpetada. Nii lihtsalt ei ole loogiline ja nii ei tehta. Sellest aga, kuidas õigesti toimida, on kirjutatud virnade viisi doktoritöid.

Maa on lapik ja  teisitimõtlejad tuleb saata tuleriidale.

Jälgin huviga Jaani toimetamisi  tarkade masinate poolt ülevõetava maailma vallas. Täna on veel inimene nr.1.

Täna aga inimene on targa masinata keskaeg.

Haridus ongi meil seetõttu keskaeg, et põhikooli lõpetaja ei oska progeda ja ei oska isegi  masinat  tööle rakendada. Seda ei oska valdav osa inimestest.  Masinate kasutamine pole nende arendamine. Areng ka väga laias plaanis on aga kinni just oskuses  tarka masinat arendada.

Väike osa inimkonnast tegeleb raua poole arendamisega. Siin on vaja spetsiifilist ja väga kallist keskkonda. Tarkvara poolel on aga vaja  pelgalt tahtmist ja ideid.

Skype sünni järgne aeg peale 2002 kuni tänaseni aga näitab, et enne 22 sajandit suuri muudatusi ei tule, sest maakera on lapik.

Pikk jupp aega kulub veel, enne kui enamus aru saab, et maa on ikka kera  ning vastavalt oma tegevuse korraldab.

Tarkadel masinatel läheb juhtrolli ülevõtmine lihtsamalt, kui on palju lolle inimesi. Esialgu muutume huvitavateks koduloomadeks, aga lõpuks tüütuteks kärbesteks.