Miks ja mis siis plaanis on?

Juhtub ka nii, et läheb hästi. Skype lugu on just selline hea lugu.

Kahju on sellest, kui see kogemus kaduma läheb. Seetõttu on viimane aeg juhtunu talletamisega tegeleda.

Kõik, kes tunnevad, et on oma panuse Skype sündi andnud, on kutsutud õla alla panema. Kõik, kes Skype'i kasutavad, saavad ettevõtmist toetada.

Anname www.SkypeMuseum.com lehel  teada, kuidas asjad edenevad ja mis on Teie toetuste abil ette  võetud.

Mina,  insener  Jüri Malsub olin  meeskonna juhiks, kus meie poisid , tulevased Skype autorid Jaan Tallinn, Priit Kasesalu (lisaks Mikk Orglaan) progemise  baasi  alla said. Ahti Heinla liitus hiljem ja  sai oskuse juba kodust programmeerijatest vanemate abiga.

Miks ja kuidas said Jaanist, Priidust ja Ahtist Skype autorid? Kuidas sarnast edulugu korrata, selle tahamegi oma www.SkypeMuseum.com lehe abil vaadates minevikku lahti rääkida.

90-date alguses peale keskkooli lõppu astusid poisid ellu ja Jaan oli edaspidi noortetiimi vedaja.

http://www.bluemoon.ee/

Jaan on öelnud, et inimkonna arenguks oleks vaja, et enamus inimestest oskaks progeda. (Sama mõte peitus ka  juba Norbert Wieneri , „küberneetika isa”raamatus „Küberneetika ja ühiskond”, eesti keeles 1969, originaal 1948.a.)

Progemisoskuse puudumise tõttu on inimkond tupikteel. Üha uued inimtegevuse valdkonnad pakuvad  lõpmata palju võimalusi, kuid inimesele antud aeg on piiratud loodusvara. Aega on vähe ja vähest aega aitab tark masin asjalikult kasutada.

 

Plaan on Skypemuseum.com abil Skype sünni esiajalugu lahti rääkida ja selle baasil saab nii noor kui vana info, mis aitab meid kõiki tupikteedelt eemale hoida. Samas  säilitada tulevastele põlvedele Skype sünnilooga seotud  20. sajandi 1980-date aastate arvutite osi, nii palju kui veel alles on.

 

Alustuseks on siin  pisut pildi- ja videomaterjali. Jätkame nende kogumist ja pakume Teile vaatamiseks. Ajalooliste materjalide hoidmiseks on vaja ruume (õnneks olemas) ja ruumid on vaja selleks puhuks ette valmistada ja järgnevad plaanid on vaja teoks teha.. Siin on Teie toetus  vajalik.

Vaja on mõelda ja seda väga sügavuti, kuidas aga kõige  hinnalisemat vara - aega , nii kasutada, et progemise oskus koos põhikooli lõpetamisega  igaühel  kõrvade vahel oleks. Lugeda ja arvutada ju oskame?

Teie toetuse abil  on siia kavatsus arenguvundament rajada. Päästa inimkond rumaluse...müra ehk entroopia käest.